مدیرمسئول کنترل سرطان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: تنها ۵ درصد سرطان‌ها با زمینه ارثی همراه هستند و در ۹۵ درصد از مبتلایان به سرطان هیچگونه سابقه قبلی از ابتلا وجود ندارد.

به گزارش فارس، مریم طباطبائیان ظهر امروز در نشست خبری که در مرکز بهداشت استان اصفهان برگزار شد، اظهار کرد: درمان اصلی سرطان شامل جراحی، شیمی‌درمانی و پرتو درمانی است، داروهای گیاهی، روش‌های طب سوزنی و سنتی و سایر روش‌ها کمکی به بهبود وضع بیماری نمی‌کند و جایگزین درمان اصلی نیست و نمی‌توان درمان اصلی را قطع کرد. وی افزود: شیمی‌درمانی روش‌ موثری در کنترل بیماری است و حتی در مراحل بسیار اولیه بیماری جهت افزایش بقاء بیمار مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مدیرمسئول کنترل سرطان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان تصریح کرد: رابطه علت و معلولی بین استرس و سرطان شناخته شده نیست گرچه اکثراً بر این باور عقیده دارند که استرس‌های حل نشده و جبران نشده می‌تواند با اختلال در سطح ایمنی بدن رشد توده‌های بدخیم را سریع کند ولی این باور غلط است.

وی بیان کرد: جراحی روش اصلی و اساسی در درمان بسیاری از سرطان‌ها است اما امروزه به‌کارگیری همزمان روش‌های شیمی‌درمانی و پرتودرمانی، جهت افزایش بقاء بیمار به کار گرفته می‌شود که حتی در صورت جراحی کامل و دقیق، این روش‌ها مورد استفاده خواهند بود.

مدیرمسئول کنترل سرطان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان بیان کرد: شایع‌ترین سرطان‌ها در زنان استان اصفهان، سرطان سینه، پوست، روده بزرگ و تیروئید است و در مردان استان اصفهان سرطان پوست، پروستات، مثانه و معده به ترتیب شایع‌ترین سرطان‌ها به شمار می‌رود. وی در ادامه گفت: دود قلیان ۸ تا ۱۰ برابر خطرناک‌تراز دود سیگار است و با سرطان ارتباطی تنگاتنگ دارد بویژه مصرف تنباکوی میوه‌ای چندین برابر ریسک سرطان‌زایی را نیز افزایش می‌دهد.

طباطبائیان در پایان بیان کرد: سرطان شامل طیفی از بیماری‌های مختلف در ارگان‌های مختلف بدن است که برخی از آنها مانند سرطان سینه، روده بزرگ، تیروئید و برخی از سرطان‌های پوست قابل درمان هستند و در دسته‌بندی بیماری‌های مزمن تقسیم‌بندی می‌شوند و این در صورتی است که برخی از سرطان‌ها برای آنها درمانی وجود ندارد.


موسسه خیریه کسا
با انجام یک آزمایش خون ساده و ثبت نام در بانک جهانی اهدا سلول بنیادی خون  از طریق  http://iscdp.tums.ac.ir  (واقع در بیمارستان شریعتی تهران)به نجات جان بیماران وخیم خونی(عموما کودکان)بشتابیم
amirhussein

گرامی باد یاد و خاطره امیرحسین و با آرزوی شفا و سلامتی برای همه کودکان درگیر با سرطان
شماره تماس جهت مشاوره: 09130782168


Top