محققان آمریکایی روش جدیدی را جایگزین شیمی درمانی کرده اند که نه تنها با درد کمتری همراه است بلکه با اطمینان بیشتری نیز می توان از بهبود بیمار سخن گفت.

به گزارش مهر، شیمی درمانی یکی از روش های درمانی سرطان یا تخفیف موقت آن با استفاده از داروهای خاصی است که با درد و همچنین عدم اطمینان بیمار از بهبودی روبرو است. داروهای شیمی درمانی وظیفه از بین بردن سلول های سرطانی بیمار را برعهده دارند. بعد از گذشت مدتی از آغاز شیمی درمانی، سلول های سرطانی تغییر شکل می دهند تا به وسیله دارو از بین نروند به همین دلیل گاها شیمی درمانی به بن بست می خورد.

اکنون روش موثر دیگری جایگزین شیمی درمانی شده است. محققان آمریکایی با تجویز دارویی سیستم ایمنی بدن را تحریک می کنند تا به جنگ سلول های سرطانی بروند.

زیرا همواره یک سوال برای محققان و دانشمندان این عرصه وجود داشته است که چرا گلبول های سفید خون واکنشی نسبت به سلول های سرطانی نشان نمی دهند؟ این روش جدید در درمان سرطان یکی از به روز ترین و بهترین روش های درمانی محسوب می شود که به "درمان ایمنی سرطان " مشهور شده است.

در روش جدید با تغییر شکل سلول های سرطانی گلبول های سفید خون قادر به شناسایی تومورهای سرطانی و نابودی آنها هستند. در تحقیقات محققان آمریکایی مشخص شد که در انواع سرطان ها، سلول های سرطانی مولکولی را بر سطح سلول های خود قرار می دهند تا نه تنها توسط سیستم ایمنی بدن شناسایی نشوند بلکه با وجود تزریق داروهای شیمی درمانی بازهم به تکثیر و تولید مثل خود ادامه می دهند.

درمان مبتلایان به سرطان پوست

محققان با ساخت این دارو موفق به درمان مبتلایان به سرطان پوست شده اند. سرطان پوست یکی از کشنده ترین و همینطور شایع ترین سرطان های شناخته شده در سطح دنیا است.

نکته شگفت انگیز "درمان ایمنی سرطان "، در این موضوع است که تنها با تجویز  1 یا 2 نوع دارو می توان بیش از  10 نوع سرطان را درمان کرد که انقلاب عظیمی را در علم پزشکی به پا کرده است. محققان اکنون در حال بررسی و درمان سرطان های دیگری مانند سرطان خون، کبد، کلیه و ریه به همین روش هستند تا سیستم ایمنی بدن را وادار کنند به تومورهای سرطانی حمله کند. روش" درمان ایمنی سرطان" با موفقیت بر مبتلایان به سرطان پوست پاسخ داده است.

محققان معتقدند با کشف این روش جدید، درمان سرطان از پایه تغییر خواهد کرد زیرا این روش جدید انقلابی را در حوزه درمان سرطان و در صد سال اخیر به راه انداخته است.مشخصات
نام و نام خانوادگی
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی

موسسه خیریه کسا
با انجام یک آزمایش خون ساده و ثبت نام در بانک جهانی اهدا سلول بنیادی خون  از طریق  http://iscdp.tums.ac.ir  (واقع در بیمارستان شریعتی تهران)به نجات جان بیماران وخیم خونی(عموما کودکان)بشتابیم
amirhussein

گرامی باد یاد و خاطره امیرحسین و با آرزوی شفا و سلامتی برای همه کودکان درگیر با سرطان
شماره تماس جهت مشاوره: 09130782168


Top