مدیر داخلی موسسه خیریه «کسا» حمایت از کودکان مبتلا به سرطان مطرح کرد

مدیر داخلی موسسه خیریه «کسا» حمایت از کودکان مبتلا به سرطان مطرح کرد

هما مولوی در گفت و گو با خبرنگار اصفهان بیدار افزود: موسسه خیریه کسا یکی از خیریه هایی است که هیات اجرایی آن بانوان هستند.
وی افزود: کسا سازمانی است که با استفاده از کمک های خیرین، همه هزینه های درمانی کودک بیمار از قبیل دارو، عکس، آزمایش، صورتحساب بیمارستان را به عهده می گیرد.
مولوی اظهار داشت: برای عضویت در این سازمان مردم نهاد تنها دو شرط لازم است. نخستین شرط ارائه مدارک پزشکی معتبر نشانگر وجود بیماری سرطان در فرد و دیگری مدارک اولین تشخیص شروع بیماری در محدوده سنی زیر ۱۶ سال است.
مدیر داخلی موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان کسا تصریح کرد: این نهاد مستقل، غیر سیاسی و غیر دولتی است و تنها با انگیزه های انسانی و برای نجات جان یک انسان شکل گرفته است.

وی ادامه داد: جدا از مساله تامین هزینه، همکاری مدیران، معلمان و کادر آموزشی با کودک بیمار نکته بسیار مهمی در بازیابی روند سلامتی اوست. کودکی که چند ماه در بیمارستان تحت مداوا و شیمی درمانی بوده است در زمان مراجعه مجدد به مدرسه حکم قهرمانی را دارد که از جبهه جنگی سخت با دشمن برمی گردد. او خسته است بالاترین آرزوی کادر درمانی و خیریه هایی نظیر کسا در جایگاه تامین هزینه های درمان این کودک این بوده که او سلامتی از دست رفته خود را به دست آورد. اما نهایت آرزوی او این نیست. او سلامتی را می خواهد تا بار دیگر در میان دوستانش در مدرسه باشد. اغلب می خواهد پزشک شود. هدف های بلندی در سرش دارد. اما سرطان اینقدر او را از پا در نمی آورد که می بیند دوستانش چند فصل از کتاب را در زمان غیبت او خوانده اند.
مدیر داخلی موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان کسا خاطر نشان کرد: دارو و درمان در این مدت جسم سوخته او را به زحمت مداوا کرده و حالا ضعیف و شکننده به هزار امید و التماس از پزشکش اجازه گرفته تا در کلاس درس حاضر شود و چقدر سخت است نقش آموزگار فرهیخته ای که باید این عقب ماندگی ها را در درس و روح او جبران کند. زمان زیادی می برد تا به کودک بیمار اعتماد به نفس از دست رفته اش را برگرداند.
وی اذعان داشت: این معلم باید انرژی صرف کند تا به دیگر شاگردان کلاس بگوید کسی که در کنار شماست یک انسان است. نه مسخره کردن می خواهد و نه ترحم. با قدرت برای دیگر شاگردان توضیح دهد که اگر این دانش آموز لاغر و رنگ پریده استاما باهوش است. اگر موهایش ریخته است باز هم همان دختر زیبا است. ما او را به همین صورت در میانمان می پذیریم.


موسسه خیریه کسا
با انجام یک آزمایش خون ساده و ثبت نام در بانک جهانی اهدا سلول بنیادی خون  از طریق  http://iscdp.tums.ac.ir  (واقع در بیمارستان شریعتی تهران)به نجات جان بیماران وخیم خونی(عموما کودکان)بشتابیم
amirhussein

گرامی باد یاد و خاطره امیرحسین و با آرزوی شفا و سلامتی برای همه کودکان درگیر با سرطان
شماره تماس جهت مشاوره: 09130782168


Top